Sail Calisia – Dinghy Adventures – Olek Hanusz i Aneta Bohdan – zapowiedź

Powracają nasze pierwsze piątki miesiąca w Cafe Calisia. Tym razem gościć będziemy Olka Hanusza.
W 2016 roku Olek Hanusz przepłynął samotnie przez Atlantyk odkrytopokładową łódką w ramach swojego projektu „Dinghy Atlantic”. Dokonał tego jako pierwszy Polak.

Dodajmy że jachcik był mieczowy, wykonany własnymi rękami ze sklejki w przydomowym ogródku pod Kampinosem, z tradycyjnym ożaglowaniem typu kuter gaflowy.

Główny odcinek z Capo Verde na Martynikę zajął mu tylko 19 dni i 8 godzin, ale chyba większym osiągnięciem był fakt, że Olek mieszkał na swoim 6,5 metrowym jachcie ze szprycbudą przez łącznie 19 miesięcy. Wypłynął z Seixal koło Lizbony, odwiedził Algarve (płd Portugalia), Porto Santo i Maderę, 5 wysp na Kanarach, St. Vincent na Wyspach Zielonego Przylądka i większość wysp w archipelagu Małych Antyli. Niejako przy okazji i w międzyczasie – wracając na swoją łódkę zostawioną na Karaibach, wziął udział w regatach Setką przez Atlantyk, jako kapitan w 2-osobowej załodze z Adamem Hamerlikiem na 5-metrowej Setce „Still Crazy II”. Prze 2 lata podróżowania miał mnóstwo perypetii, przygód i spotkań, a także pracował – jako skipper, następnie jako szkutnik w Portugalii, na Martynice, Antigui i St. Martin, a przede wszystkim spędził ponad pół roku ze swoją ukochaną, Anetą Bohdan, dzieląc z nią trudy i karaibskie przygody – o czym Wam chce opowiedzieć.

22815451_1716035081773911_4430036358182338094_n

Wyprawa została nagrodzona II honorową nagrodą Rejs Roku 2016 (Srebrny Sekstant), a Olek został wice-żeglarzem roku 2016 Magazynu „Wiatr”. Rejs był kontynuacją serii wypraw „Dinghy Adventures”na małych, odkrytopokładowych łódkach – wcześniej Olek wraz z Filipem Sułkowskim przepłynął 4,5-metrowymi samodzielnie zbudowanymi sklejkowymi ketami lugrowymi Bałtyk do Szwecji i z powrotem, a także wzdłuż wybrzeża Norwegii za koło polarne – na Lofoty, dwukrotnie zdobywając wyróżnienia na festiwalu Kolosy w Gdyni.

Cafe Calisia, Al. Wolności 6, Kalisz, 1900
Wstęp wolny!


Zapraszamy!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *